LEJKERSI IZBEGLI "METLU" POSLE 11 PORAZA ZAREDOM OD DENVERA! Tripl-dabl Jokić nije mogao sam (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić (levo) na utakmici Lejkersa i Nagetsa, Foto: RONALD MARTINEZ / Getty images / Profimedia

PLEJ-OF NBA LIGE

Nikola nije imao pravu podršku saigrača, serija se vraća u Kolorado

Objavljeno: 08:51h
Veljko Petrović

Košarkaši Denver Nagetsa nisu uspeli da ponove rezultat od 4:0 iz finalne serije Zapadne konferencije NBA lige za prošlu sezonu.

Los Anđeles Lejkersi su posle 11 poraza zaredom smanjili na 3:1 u plej-ofu i vratili su seriju u Kolorado rezultatom 119:108.

Nikola Jokić je za 41 minut na parketu upisao tripl-dabl od 33 poena i po 14 skokova i asistencija, ali je izostala prava podrška saigrača.

Na poluvremenu je domaćin vodio 61:48, a gosti su u trećoj četvrtini maksimalnih +15 smanjili na minus sedam.

Lebron Džejms i Nikola Jokić na utakmici Lejkersa i Nagetsa
Lebron Džejms i Nikola Jokić na utakmici Lejkersa i Nagetsafoto: Javier Rojas / Zuma Press / Profimedia

Umesto da se iskoriste minuti Jokića i 15 poena Majkla Portera Džuniora u pomenutoj deonici, aktuelni šampioni dozvolili su -11.

U poslednjoj četvrtini "jezerdžije" su najavile debakl osvajača NBA lige jer su imale i 20 poena prednosti, ali su dozvolile tračak nade koji se nije desio.

Duel Majkla Portera Džuniora i Entonija Dejvisa na utakmici Lejkersa i Nagetsa
Duel Majkla Portera Džuniora i Entonija Dejvisa na utakmici Lejkersa i Nagetsafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Lebron Džejms bio je najefikasniji sa 30 poena, Entoni Dejvis dodao je 25 i čak 23 skoka, a po 21 imali u Dianđelo Rasel i Ostin Rivs.

Na drugoj strani, ispod Srbina bio je Majkl Porter Džunior sa 27 poena i 11 skokova. Džamal Mari 22, a Kentavijus Koldvel-Poup 14 poena.

Naredni meč na programu je u ponedeljak na utorak u četiri ujutru.